خانه > گجت > جاروبرقی هوشمند نانو

جاروبرقی هوشمند نانو

جارو کشیدن و نظافت یکی از کارهای تکراری و ضروری است ، اما این کار وقت و انرژی بسیاری را تلف می کند ، جابجا کردن یک جارو چند کیلویی و کشیدن آن به اینطرف و آنطرف کار خسته کننده ای است .

این ایده یک ربات جارو برقی کاملا خودکار است که به صورت هوشمند و بدون دخالت انسان کار نظافت را انجام می دهد .

ظاهر این جارو مانند گل نیلوفر طراحی شده است و از تکنولوژی نانو برای نظافت استفاده می کند ، قطرات آب بروی سطح پاشیده می شود و گرد و قبار را به خود جذب می کند سپس جارو قطرات آب را جذب کرده و از فیلتر های نانو عبور می دهد که بدین وسیله قبار موجود در آب گرفته می شود و این چرخه به همین صورت تکرار می شود .

ارتفاع این ربات فقط ۱۲ سانتیمتر است و می تواند به راحتی زیر مبلمان و یا تخت خواب حرکت کند ، این جارو بوسیله اسکنر هوشمند خود محیط را اسکن می کند و نقاط آلوده را پیدا می کند .

جارو دارای یک باطری لیتیومی می باشد و هنگامی که باطری در حال تمام شدن است با استفاده از حسگر مادون قرمز ، خود را به شارژر می رساند و باطری را برای ادامه کار شارژ می کند .

این ایده Nanophea نام دارد که توسط Zaier Jihed طراحی شده است ، از این پس کافی است جارو را روشن کنید تا کار نظافت خودبخود انجام شود و شما می توانید به کارهای دیگر خود برسید .

 

 


 1. aria
  ۹ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۰۳ | #1

  سلام
  خیلی مطالب خوب و جالبی دلرید , ای کاش گجتها یا ایده هایی رو در بعد ایمنی هم معرفی میکردید
  با تشکر

  • ۹ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۱۰ | #2

   علیک سلام
   نظر لطفتون هست ، ایشالا در آینده خواهیم نوشت :)

 2. aria
  ۱۱ شهریور ۱۳۹۰ در ۲۲:۵۳ | #3

  مشتاقانه منتظریم

 3. مهدی بدره
  ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۲ در ۰۹:۳۱ | #4

  خوشم اومد و میخواهم درسایت شما عضو شوم

 1. بدون بازتاب